האם לקחת פרוביוטיקה?
(תוספי חיידקים "טובים")
כן או לא?

 

אולי תופתעו? אבל
התשובה:  לא!

למה?

כי יש לקחת פרה-ביוטיקה!
אינולין+ של טבעלייף

 

במספר מילים עובדות מתוך מחקרים:

1. מחקרים אחרונים כולל במכון ויצמן ואוניברסיטת אוקספורד הוכיחו כי תוספי פרוביוטיקה בדרך כלל אינם עוזרים ובמקרים מסוימים אף עלולים להזיק.
2. החיידקים "הטובים" שממילא נמצאים במעי אצלנו אחראים על מערכת החיסון שלנו ויכולים למנוע שלל מחלות, ולכן, עלינו לטפח אותם כי הם כבר אצלנו, והמוצר הטוב, המוכח, והמומלץ ביותר הינו אינולין כאינולין+ של טבעלייף.

 

מתבלבלים בין פרו-ביוטיקה ל- פרהֶ-ביוטיקה?

פרוֹֹ-ביוטיקה הינה אוכלוסיית החיידקים "הטובים" השוכנת במעי.

פרהֶ -ביוטיקה היא כל מה שהחיידקים "הטובים" אוכלים.

 

החיידקים "הטובים" השוכנים אצלנו במעי מכונים על ידי מדענים "המוח השני", האיבר החדש של גופינו, ואף הכי חשוב לבריאותנו הגופנית והנפשית וזו כבר עובדה מדעית מוכחת.

 

באין ספור מחקרים הוכח: אינולין ביחד עם חיידקי המעי "הטובים" מחזקים את מערכת החיסון ועשויים למנוע שלל מחלות.

 

אז, מדוע לא לקחת פרו-ביוטיקה – תוספי חיידקים:

 

כי, ביום 29.6.2020 התראיין פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן בחדשות ערוץ 12 תחת הכותרת "שקר הפרוביוטיקה" וגם בתכנית התחקירים היוקרתית 60 דקות של CNN, ושם דיבר על מחקר שערך עם שותפיו לגבי היעילות של תוספת פרו-ביוטיקה (תוספת חיידקים טובים) למזון או תוספי פרו-ביוטיקה שונים:

 • פרופ' ערן סגל מוכר לכם יותר מראיונותיו בחדשות הטלוויזיה בנושא הקורונה.

 

במחקר הופתעו החוקרים לגלות כי בניגוד למה שחושבים, במחצית מהאנשים שנטלו תוספי פרו-ביוטיקה (תוספת חיידקים), החיידקים כלל לא התיישבו במערכת העיכול, אלא יצאו מהגוף כלעומת שנכנסו, ולמעשה לא עשו מאום.
אצל המחצית השנייה של האנשים, התיישבו במערכת העיכול רק חלק מהחיידקים, וגם רק אצל חלק מהאנשים, וגם אין שום הוכחות שהם עזרו במשהו.
* תוספי חיידקים נמצאים או מוספים למזונות שונים כגון יוגורט ביו וכן נמכרים כתוספי מזון בצורת טבליות, כמוסות וכדומה.

 

ועוד הסתבר במחקר למרבה ההפתעה, כי אלו אשר לקחו תוספי חיידקים בעקבות לקיחת אנטיביוטיקה עקב מחלה, הרי שלקיחת תוספי החיידקים לא רק שלא עזרה לשחזור את אוכלוסיית החיידקים הטובים, אלא אף עיכבה את שחזור החיידקים הטובים, וזאת לעומת אלו אשר נטלו אנטיביוטיקה ולא צרכו שום תוספי חיידקים, אשר אצלם אוכלוסיית החיידקים הטובים השתקמה ללא כל בעיה.
לצפות בכתבה בערוץ 12 לחצו כאן  התקדמו לזמן: 11:51 דקות.

 

מחקר אחר שתוצאותיו פורסמו באתר מכון דוידסון של מכון ויצמן, מצא שאנשים שצרכו פרוביוטיקה (תוספי חיידקים טובים) סבלו מערפול מוחי (brain fogginess, או בקיצור BF) – מספר תסמינים הכוללים בלבול חושים, שיפוט לקוי, פגיעה בזיכרון, אי יכולת להתרכז וזאת בנוסף לבעיות בריאותיות חמורות נוספות.
כל זה הוביל חוקרים מאוניברסיטת אוגוסטה בג'ורג'יה לבחון את האפשרות שפרוביוטיקה אשר נלקחת במזונות המכילים פרוביוטיקה כגון יוגורט או כתוספי מזון, גורמת לתסמינים של ערפול מוחי על ידי העלאת רמות של חומצה לקטית אותה מייצרים החיידקים, וזאת כנראה בעקבות התיישבות החיידקים (פרוביוטיקה) במעי הדק!.

חיידקים פרוביוטיים אינם אמורים לפעול במעי הדק, אלא במעי הגס בלבד!!!

 

חיידקים המוכנסים לגוף בצורה חיצונית כגון אלו המוספים במזונות שונים כגון במוצרי יוגורט למיניהם ו/או כתוספי מזון, עלולים להתיישב בדרך גם במעי הדק, ולהתרבות שם למושבות גדולות ואז עלולים לגרום לתופעות המזיקות הנ"ל.

 

מתוך מחקרים שפורסמו בין השאר גם על ידי המרכז האקדמי של אוניברסיטת אוקספורד:

מרבית המחקרים הראו כי לתוספי פרוביוטיקה, שמבטיחים להעביר מיליוני או מיליארדי חיידקים מועילים למעיים שלנו יש השפעות מעטות שלרוב אינן נמשכות זמן רב. הסיבה לכך היא שהחיידקים החיים בתוכנו נמצאים שם בגלל מה שאנחנו אוכלים.
הדרך הטובה ביותר לשנות את אוכלוסיית חיידקי המעיים בצורה מתמשכת היא לשנות את מקור המזון שלהם – התזונה שלנו, כאשר אינולין נחשב למזון הטוב והאיכותי ביותר עבור החיידקים הטובים.

המשך ציטוט: "משהו שמאד חשוב להבין לגבי חיידקי המעיים: הם כבר שם, הם שלנו והם אצלנו במעי, הם משתנים בתגובה לתזונה שלנו, רק צריך לטפח אותם ולהאכיל אותם במזון המתאים להם" – אינולין. לכן חובה לדאוג ולטפח את החיידקים הטובים שממילא נמצאים אצלנו במעי בדרך טבעית", ויש דרך כזו מוכחת. הוכח בשפע מחקרים וגם ה- FDA ממליץ, כי חובה לקחת בקביעות מדי יום ביומו סיבים מסיסים (כאינולין).

 

 

מחקר חדש בארצות הברית מראה שעלולות להיות לה גם תופעות לוואי – כאלו שאף חורגות מעבר למערכת העיכול, ומתבטאות במוח

 

לכן,

הריאיון הנ"ל ומחקרים נוספים, מחדדים עוד יותר את מה שידוע והוכח במחקרים, אין ספק שהחיידקים הטובים חשובים ביותר לבריאותנו ולמניעת שלל מחלות, אבל, לא רצוי להתערב באוכלוסיית המעי שלנו, אלא עדיף לדאוג ולטפח את החיידקים הטובים אשר ממילא כבר שוכנים אצלנו במעי, וזאת על ידי כך שנספק להם אינולין אשר הוכח כמזון הכמעט יחידי, הטוב והאיכותי ביותר עבור החיידקים הטובים, והתורם לשגשוגם והתרבותם על כל הטוב שהם גורמים לבריאותנו ביחד עם אינולין סיבים מסיסים של טבעלייף.

 

אינולין סיבים מסיסים כגון אינולין+ של טבעלייף הוכחו בשפע מחקרים כמצע הגידול האיכותי ביותר והמומלץ ביותר עבור החיידקים הטובים וביחד הם מחזקים את מערכת החיסון ומונעים שלל מחלות

אינולין מאושר ע"י ה- FDA** מינהל המזון והתרופות האמריקאי כבעל יתרונות בריאותיים.

 

איך אינולין עובד

 

אינולין הינו סיבים מסיסים כאשר האינולין האיכותי ביותר הינו זה המופק משורש עולש בהליך טבעי.
אינולין טהור מגיע בצורת אבקה הנמסה תוך שניות בכל כוס שתייה או בערבוב עם כל מזון רך.

אינולין אינו מתעכל ולא נפגע בקיבה, גם לא נספג במעי הדק, אלא מגיע בשלמותו למעי הגס שם הוא נהפך לסוג של ג'ל, סופח אליו שומנים, מאט את העיכול, מה שגורם לשחרור הסוכר לאט ללא קפיצות, ולכן אידיאלי גם למניעת השמנה וגם לטיפול בחולי סוכרת וטרום סוכרת, ואולם לא פחות חשוב, אינולין משמש כמזון הטוב והאיכותי ביותר עבור החיידקים "הטובים", וקראו בהמשך על חשיבותו הרבה.

 

חיידקי המעי "הטובים" חשובים ביותר והם המפתח לבריאותנו, אינולין+ של טבעלייף מספק לחיידקים "הטובים" מצע גידול איכותי המוכח והמומלץ בשפע מחקרים.
תוך כדי אכילת האינולין, פירוקו והתססתו על ידי החיידקים הטובים נוצרות חומצות שומן קצרות שרשרת וחומרים רבים חיוניים אשר בין השאר מתפקדים כנוגדי דלקות שונות, מסייעים בשמירה על חדירות המעי כדי למנוע מחיידקים פתוגנים ורעלים אותם מפרישים החיידקים מלחדור אל תוך מערכת כלי הדם, ואשר משם עלולים להגיע לאיברי הגוף השונים כגון לכליות, ללב ועוד, ולגרום למחלות קשות כגון אי ספיקת כליות ודלקת בלב, ואף עלולים להגיע למוח ולגרום בו לשינויים קריטיים, אתם קוראים נכון, מדענים היום משערים שזו אולי אחת הסיבות הסיבות למחלות נפש, אלצהיימר ועוד.

 

ועוד החיידקים הטובים בסיוע אינולין  יוצרים סביבה חומצית מתונה אשר לא מאפשרת את קיומם של חיידקים פתוגניים מחוללי מחלות, מאזנים את ההורמונים, מסייעים בספיגת ויטמינים ומינרלים כגון סידן ומגנזיום, ביצירת ויטמינים כגון ויטמין K וויטמינים מקבוצת B, מייצרים אפילו סרוטונין להרגשה טובה, מייצרים תרכובות וחומרים חיוניים לתפקוד תקין של כל מערכות הגוף, לשיפור וחיזוק מערכת החיסון, למניעת שלל מחלות גופניות ונפשיות ועד להארכת תוחלת החיים, כן מסייעים בטיפול בחולי מחלות כגון סוכרת, סרטן, מחלות מעי, מחלות כליות כרונית ועוד, כן מתקשרים עם המוח – שולחים לו הוראות ומקבלים הוראות, אחראים לפעילות תקינה של כלל מערכות הגוף, ועוד ועוד ועוד.

 

כאשר אוכלוסיית החיידקים הטובים מתערערת או נחלשת מסיבה כלשהי, נוצר מצב הנקרא "דיסביוזיס" – חוסר איזון בין קהילות החיידקים, כאשר ישנה ירידה בזנים ובכמות של החיידקים "הטובים", ולעומתם ישנה עלייה ושגשוג של החיידקים מחוללי המחלות. המעי נעשה חדיר יותר לפתוגנים ורעלים העוברים למערכת כלי הדם ודרכם מגיעים לאיברים השונים אשר עלולים להיפגע, כך הגוף חשוף יותר לרעלים שמפרישים החיידקים מחוללי המחלות, מערכת החיסון נחלשת ומערכות הגוף השונות חשופות לפגיעות ולפיתוח מחלות גופניות, אוטואימוניות ונפשיות, וכן נוצר שיבוש במעבר המסרים מהמוח למעי ולהיפך.

 

חלק מהסיבות להתערערות אוכלוסיית החיידקים הטובים הן תזונה לקויה כגון עתירת שומנים וסוכרים, מזון מעובד, מחלות ובעיות מעי, נטילת תרופות מסוימות, גנטיקה, מתח ולחץ נפשי, חוסר שינה, עודף אלכוהול, עישון ועוד, וכמובן חד משמעית חוסר בסיבים מסיסים כאינולין !.

רובנו בקושי אוכלים רבע מהכמות היומית המומלצת והנדרשת של סיבים תזונתיים.

 

כל שפע המחקרים מדגישים שוב ושוב את הצורך של כל אחד ואחת לטפח באופן טבעי את החיידקים הטובים אצלו/ה במעי וזאת ע"י מתן סיבים מסיסים מזון לחיידקים, כאשר שוב, אינולין הינו הטוב ביותר והמומלץ ביותר.
אינולין הינו המזון כמעט היחידי הגורם לשגשוגם והתרבותם של החיידקים "הטובים" וגם ליצירת חומרים חיוניים כפי שהוזכר לעיל.

 

♥ חשוב לדעת, מרבית החיידקים נפלטים החוצה ביחד עם הצואה, לכן חייבים לדאוג להתחדשותם ללא הפסקה, לטפח אותם ולגרום לשגשוגם והתרבותם בקביעות יום יום.

 

במעי שלנו שוכנים כ- 100 טריליון חיידקים, בסביבות משקל של כ- 1.5 ק"ג !!! רבים מהם חיידקים "רעים" ופתוגנים מחוללי מחלות.

טיפוח החיידקים "הטובים" גורם לשגשוגם והתרבותם והשמדת החיידקים "הרעים" פתוגנים מחוללי מחלות, ולכן החשיבות הרבה לטפח את החיידקים "הטובים".

 

  לפרטים ויתרונות של אינולין מתוך מחקרים לחצו כאן

 

לרכישת אינולין לחצו כאן

 

מקורות:
1. מתוך חדשות ערוץ 12
2. מתוך התכנית 60 דקות של CNN
3. מתוך כתבות של מכון דוידסון של מכון ויצמן למדע
4. מתוך מחקרים מקצועיים שפורסמו באתר ממשלת ארה"ב PubMed

 

תוספי פרו-ביוטיקה – OUT

פרה-ביוטיקה אינולין – IN

 

אינולין אינו תרופה ובוודאי שלא נועד להוות תחליף לתרופות, אולם על פי המחקרים, העדויות וההמלצות, בהחלט מוכח ביחד עם חיידקי המעי הטובים כעשויים לסייע בחיזוק מערכת החיסון ועשויים לסייע במניעת התפתחות שלל מחלות כמוזכר לעיל.
מזכירים לכם שכל טיפול חייב ייעוץ ופיקוח של הרופא המטפל.

 

כל הכתוב והמוזכר כאן באתר לקוח מתוך מחקרים ומאמרים שפורסמו במוסדות המובילים והמוכרים בעולם כגון באוניברסיטאות הרווארד, אוקספורד, כתב העת Nature, אתר הספריה הלאומית של הממשל האמריקני, ועוד מוסדות מכובדים ומוכרים רבים בעולם, ואף כאן בארץ כגון הטכניון בחיפה ומכון ויצמן.

 

** מהו אישור ה- FDA?

אינולין מאושר ע"י FDA כ-"סיבים תזונתיים".

מהן חלק מההשפעות הפיזיולוגיות המועילות לבריאות האדם שיש להראות לפני שה-FDA יציע לאפשר להוספת פחמימות מבודדות או סינתטיות שאינן ניתנות לעיכול במוצר מזון להיות מוכרזות על התווית כסיבים תזונתיים?
להלן דוגמאות. לפחות אחד, אם הוכח בבני אדם, יגרום לפחמימות להיות זכאיות להיות מוצעות להיכלל בהגדרה של "סיבים תזונתיים":

 • הורדת רמת הגלוקוז בדם
 • הורדת רמות הכולסטרול
 • הורדת לחץ דם
 • עלייה בתדירות של תנועות מעיים (רפיון משופר)
 • ספיגה מוגברת של מינרלים במערכת העיכול
 • צריכת אנרגיה מופחתת (למשל, בשל הסיבים קידום תחושה של שובע).

?יש לכם שאלה
?רוצים ייעוץ

רשמו את פרטיכם ונחזור אליכם

  לסגירת חלון זה לחצו
  למעלה בפינה הימנית על X

  תודה
  נחזור אליכם בקרוב

  דילוג לתוכן